Senos padangos priimamos nemokamai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3859__Small_

Iki pirmadienio, lapkričio 10 d., automobilių savininkai pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus privalo vasarines padangas pakeisti žieminėmis. Tačiau ne vienas jų, kaip rodo patirtis, šiuo laikotarpiu nudėvėtas vasarines padangas išmeta pakelėj, prie garažų, miške, paežerėj ar kitoje nuošalesnėje vietoje. Taip užteršiama gyvenamoji aplinka, gamtos kampeliai.

Aplinkosaugininkai tikisi, pasak Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Rolando Masilevičiaus, kad dauguma automobilių savininkų pasielgs civilizuotai ir senas padangas nugabens į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę. Tokiose aikštelėse padangų atliekos, kaip ir kitos didžiosios atliekos - seni baldai, televizoriai, šaldytuvai, kompiuteriai, butų remonto atliekos ir pan., priimamos nemokamai. Šiuo metu Lietuvoje veikia 47 didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės 31-oje savivaldybėje. Planuojama įrengti dar 98 tokias aikšteles. Informacijos apie atliekų surinkimą galima teirautis savo miesto ar rajono savivaldybėje.

Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelių ypač trūksta Vilniuje. Jų turėtų būti vienuolika, o veikia tik dvi. Tai didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės Lentvario g. 15 ir Viršuliškių skg. 60. Jos veikia darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas yra įpareigojęs sostinės savivaldybės administraciją imtis priemonių, kad didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės būtų įrengtos ir tinkamai eksploatuojamos Aplinkosaugininkams teko bausti UAB „VSA Vilnius", kuri eksploatuoja abi veikiančias aikšteles, atsakingus darbuotojus už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus.

Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelių sostinėje problemoms spręsti vakar buvo sukviestas Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas. Jo metu nutarta, kad savivaldybės administracija užtikrins, kad abi sostinėje esančios didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės bus eksploatuojamos tinkamai, o sostinės gyventojai bus informuojami apie galimybę atiduoti atliekas.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas, jo direktoriaus Rolando Masilevičiaus žodžiais, sustiprino ir autoservisų, kuriuose keičiamos transporto priemonių padangos, kontrolę. Pagal teisės aktų reikalavimus autoservisai privalo pasilikti visas susidariusias atliekas. Draudžiama jas grąžinti transporto priemonės savininkui ar naudotojui.

Jeigu Vilniuje autoservisas atsisako priimti atliekas, miesto gyventojai apie tai gali informuoti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūrą tel. 213 9961, 213 9962 arba el. paštu vilniaus.ma@vrd.am.lt.

 

Aplinkos ministerijos inf.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Geriausi autoservisai Vilniuje

Kur remontuoti automobilį, geriausi autoremontininkai Vilniuje

Automobilio Chip tuning. Griauname mitus

Vienas pagrindinių būdų pakelti variklio galią bei sumažinti kuro sąnaudas yra Chip tuning – vadinamasis čipavimas.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Rezonatorius - kas tai?

Rezonatorius, tai automobilio išmetimo sistemos detalė, montuojama priekinėje išmetimo sistemos dalyje, iškart po priėmimo vamzdžio...

Motociklas kaip gyvenimo būdas

Taip jau susiklostė, kad išgirdę žodį „baikeris" daugelis įsivaizduoja stambius, barzdotus arba tatuiruotus vyrukus

„Mylių Amerika“

Reportažas apie Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionę per JAV.

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio