Vilniaus „Volkswagen“ centro darbuotojų komentaras Autoreviu.lt
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMG_3941__Small_

Autoreviu.lt sulaukė ne vieno antros ir trečios kartos „VW Golf“ ir „VW Polo“ automobiliu važinėjančio skaitytojo prašymo padėti. Problema, su kuria susiduria šių automobilių savininkai, ta pati – drėgnesniu oru automobilio variklis, nuvažiavęs 50–70 kilometrų, užgęsta. Pastovėjus ir palauks 2–5 min. jis ramiausiai užsiveda ir vėl veikia 50–70 km.

Pasak VW centro specialistų, nematant automobilio nustatyti tikrąją problemos priežastį sudėtinga. Galimi keli variantai.

Jei variklis su karbiuratoriumi, o oro temperatūra iki +10 C, tokia problema tikėtina dėl nuo variklio kylančio karšto oro padavimo į karbiuratorių. Viršutinėje variklio dalyje yra plastmasinis oro padavimo kanalas. Jei lauke šilta, oras į karbiuratorių paduodamas iš automobilio priekio, kur jis vėsesnis, jei šalta – iš apatinės variklio dalies, karštesnis. Šio kanalo sklendei sugedus, į karbiuratorių visada bus tiekiamas tik šiltas, arba, taip pasitaiko dažniau, tik šaltas oras. Drėgnomis dienomis karbiuratoriuje kaupsis kondensatas, todėl bet kurią akimirką variklis gali užgesti. Jei problema tikrai ta, užvedus variklį iš duslintuvo turėtų iššauti tamsokų dūmų debesis arba reikia pažiūrėti, ar plastmasinė kanalo dalis turi variklio link einantį metalinį antgalį.

Problemą išspręsti ganėtinai paprasta: reikia užmauti antgalį ir patikrinti, ar veikia sklendė. Tai gali padaryti ir vairuotojas.

Dar viena problema: skriejikas ir paskirstymo dangtelis. Įtampa paskirstoma geriau, jeigu skriejikas suderintas su paskirstymo dangteliu labai tiksliai. Šios detalės dėvisi, todėl laikui bėgant jų kontaktai gali nudegti arba, jei detalės apsaugotos netinkamai, gauti drėgmės ir rūdyti. Jei automobilio problema ta, ją išspręsite pakeitę susidėvėjusias (sudegusias) detales. Jei gerai išmanote variklius, galite keisti pats; jeigu savo žiniomis abejojate, patikėkite darbą meistrams.

Problemų gali kelti aukštos įtampos laidai ir jų kontaktai. Kadangi laidais teka aukšta įtampa, jų vidus gali išdegti. Variklis pradeda „ožiuotis“. Jei prasitrins laido išorinis apsauginis sluoksnis, mėginant užvesti variklį, toje vietoje galima pastebėti kibirkštį. Jei išorinis apsauginis sluoksnis sveikas, gedimą galima nustatyti tik testavimo aparatūra. Aukštos įtampos laidus keisti turėtų meistrai.

Problemų gali kelti ir gaubteliai, ne tik laidai. Jie gali sudegti, gavę drėgmės rūdyti ar tiesiog, jei variklis neprižiūrimas, apsinešti purvu. Tokiomis sąlygomis variklis dirbs prasčiau. Jei problemų kelia tik purvas, jį galima nuvalyti. Sudegus gaubteliui, teks keisti visą laidą, taigi vertėtų užsukti į servisą.

Neteigiame, kad tai visos galimos variklio „ožiavimosi“ priežastys. Šios priežastys yra tikėtinos ir dažniausiai pasitaikančios. Jeigu Jūsų automobilyje minėtos sistemos veikia tvarkingai, tada belieka važiuoti į artimiausią servisą.

V. Misevičius

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Geriausi autoservisai Vilniuje

Kur remontuoti automobilį, geriausi autoremontininkai Vilniuje

Automobilio Chip tuning. Griauname mitus

Vienas pagrindinių būdų pakelti variklio galią bei sumažinti kuro sąnaudas yra Chip tuning – vadinamasis čipavimas.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Rezonatorius - kas tai?

Rezonatorius, tai automobilio išmetimo sistemos detalė, montuojama priekinėje išmetimo sistemos dalyje, iškart po priėmimo vamzdžio...

Motociklas kaip gyvenimo būdas

Taip jau susiklostė, kad išgirdę žodį „baikeris" daugelis įsivaizduoja stambius, barzdotus arba tatuiruotus vyrukus

„Mylių Amerika“

Reportažas apie Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionę per JAV.

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio